Про журнал

Галузь та проблематика

"Психологічні перспективи" це міжнародний науковий рецензований періодичний журнал, що публікується у відкритому доступі двічі на рік. В журналі друкуються результати методологічних та експериментальних досліджень з актуальних проблем загальної, соціальної психології та суміжних наук.

 

Процес рецензування

Наукові статті, отримані редакцією, проходять через інститут рецензування.

Форми рецензування статей:

- внутрішня (рецензування рукописів статей членами редакційної колегії);

- зовнішня (подання на рецензування рукописів статей провідним фахівцям у відповідній галузі).

Відповідальний секретар визначає відповідність статті профілю видання вимогам до оформлення й спрямовує її на рецензування фахівцю, доктору чи кандидату наук, який має найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію.

Відповідальний секретар протягом 7 днів повідомляє авторів про отримання статті.

Терміни рецензування в кожному окремому випадку визначаються відповідальним секретарем з урахуванням створення умов для максимально оперативної публікації статті.

У рецензії повинні бути висвітлені такі питання:

- Чи має публікація науковий характер та відповідає профілю видання?

- Чи є оригінальними представлені результати?

- Наскільки логічно викладено матеріал у статті та правильно вжито терміни?

- Чи правильно укладено список використаної літератури?

- Чи відповідають змісту статті висновки?

Ви можете ознайомитись із повною формою для рецензування за посиланням Reviewer-evaluation.pdf

Висновок про можливість опублікування рукопису у виданні:

стаття рекомендована до публікації: «без зауважень», «із незначними зауваженнями (без повторної рецензії)», «зі значними зауваженнями (є необхідність повторного рецензування)»;

статтю не рекомендовано до публікації.                    

Рецензії завіряються в порядку, установленому в установі, де працює рецензент.

У разі відхилення статті редакція надсилає автору мотивовану відмову. Текст негативної рецензії автор отримує електронною або звичайною поштою.

Стаття, не рекомендована рецензентом до публікації, до повторного розгляду не приймається.

Наявність позитивної рецензії не є достатньою підставою для публікації статті. Остаточне рішення про доцільність друку приймається редакційною колегією.

Після прийняття редколегією рішення про допуск статті до публікації відповідальний секретар інформує про це автора та вказує орієнтовні терміни публікації. Оригінали рецензій зберігаються в редакційній колегії й редакції видання «Психологічні перспективи».

 

 

Періодичність публікації

  • Статті, які надійшли до редакційної колегії, розглядаються протягом трьох місяців.
  • Редакційна колегія має право відправити статтю на додаткове рецензування.
  • Редакційна колегія має право здійснювати літературне редагування статті а за необхідності науково редагувати її ставлячи до відома автора.
  • Редакційна колегія залишає за собою право відхиляти статтю, яка не відповідає встановленим вимогам або тематиці журналу.
  • У разі відхилення статті редакційна колегія надає автору вмотивований висновок.
  • Автори протягом 3 днів отримують повідомлення про надходження статті. Через місяць після її реєстрації, автору повідомляють про результати рецензування.
  • Редакційна колегія надає автору безкоштовний екземпляр журналу, який містить опубліковану статтю.
  • Статті приймаються до 1 листопада та 1 квітня поточного року.

Політика відкритого доступу

Цей журнал практикує політику  відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Етичні положення

Автор, який подає статтю до журналу, чітко підтверджує, що в документі міститься стислий, точний опис проведених досліджень, а також об'єктивна дискусія про її значимість. Документ повинен містити достатньо деталей та посилання на публічні джерела інформації.
Підробка даних неприпустима і є відходом від норм наукової поведінки, як і вибіркова звітність даних з наміром ввести в оману, а також крадіжка даних або результатів досліджень у інших. Автори повинні отримати дозвіл на використання будь-яких раніше опублікованих матеріалів від оригінального видавця.
Плагіат становить неетичну наукову поведінку і є неприйнятним.
Всі співавтори поділяють однакову ступінь відповідальності за статтю, яку вони пропонують для публікації. Подання одного і того самого рукопису до декількох журналів одночасно є неетичним та неприйнятним.
Автори несуть персональну відповідальність за точність, авторитет та достовірність результатів досліджень, описаних у своїх роботах.

Історія журналу

«Психологічні перспективи» – це рецензований науковий періодичний журнал з відкритим доступом, який індексується у міжнародних базах даних у галузі соціальних наук, затверджений Міністерством освіти і науки як спеціалізований журнал, в якому можуть публікуватись отримані результати дисертаційних досліджень для отримання ступенів доктора і кандидата психологічних наук . В 2001 році був заснований Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки та Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії наук України. У публікаціях представлені результати теоретико-методологічного та науково-експериментального дослідження актуальних проблем загальної, соціальної психології та суміжних наук.

У 2017 році змінився сайт журналу.

Старий сайт http://psychoprospects.ucoz.com

Новий сайт http://psychoprospects.eenu.edu.ua