Конфлікт інтересів
Журнал Психологічні перспективи дотримується етики публікації та етики спротиву зловживання довірою на основі Кодексу поведінки та рекомендацій COPE Code of Conduct and Best Practice Guidelines for Journal Editors для керівників редакцій журналів для забезпечення етичності та якості публікації.
Конфлікт інтересів може виникнути в тому випадку, якщо рецензент, член редколегії або співробітник редакції має відношення до працівника, який може суб’єктивно вплинути на рішення про публікацію. Спричинити конфлікти інтересів можуть відносини з роботодавцем, родинні зв’язки, фінансовий чинник тощо. Конфлікти можуть також виникати в результаті академічного змагання, особистих симпатій і антипатій.
Редактор та будь-який член редакційної колегії повинні бути звільнені від обов'язків розгляду рукописів під час виникнення будь-яких конфліктів інтересів. Головний редактор, редакційна колегія вимагає від усіх авторів журналу надавати відомості про відповідні конкуруючі інтереси і публікувати виправлення, якщо конфлікт інтересів був викритий після публікації. За необхідності може бути виконана інша дія (публікація спростування або вираження стурбованості).
Обов'язки Редактора та Редакції
Рішення щодо публікації
Редактор приймає рішення про публікацію поданих робіт. Він керується політикою журналу і ґрунтується винятково на академічній цінності та висновках рецензентів. Редактор дотримується сучасних норм щодо наклепу, порушення авторських прав та плагіату. Він має право приймати рішення за погодженням з рецензентами або членами редакції.
Редактор не повинен використовувати неопубліковану інформацію у власних дослідженнях без явної письмової згоди автора.
Редактори повинні вживати розумних заходів, коли подані етичні скарги на поданий рукопис або опублікований документ.
Редактор оцінює рукописи без огляду на попередні заслуги, расу, етнічне походження, стать, релігію, громадянство, сексуальну орієнтацію чи політичну філософію авторів.
Конфіденційність
Редактор та редакційна колегія не розголошують будь-яку інформацію про поданий рукопис (автора (-ів), тему, текст тощо) нікому, окрім відповідного автора, (потенційних) рецензентів, та видавця, якщо це доречно.
Забезпечення доброчесності: залучення та співпраця
Психологічні перспективи відповідають на всі претензії чи сумніви щодо порушення або дослідження публікацій, порушених читачами, рецензентами чи іншими особами. Якщо виникнуть занепокоєння щодо проведення чи обґрунтованості академічної роботи, Редакційна колегія із залученням відповідних експертів, за необхідності, оцінить випадки можливого плагіату чи дублікату або зайвої публікації. Редактор також може запитати автора (-ів) про реагування на справи. Психологічні перспективи підніме це на інституційний рівень: журнал може подати запит на розслідування установи або інших відповідних органів, якщо ця відповідь незадовільна.
У випадках, коли занепокоєння є дуже серйозними і опублікована робота, ймовірно, вплине на наукові знання чи практичні додатки, журнал може розглянути можливість інформування читачів про ці проблеми, видаючи «вираз занепокоєння», а потім публікувати пояснення висновків слідства. В іншому випадку Психологічні перспективи може вирішити відкликати статтю, якщо Редакція переконається, що сталися серйозні порушення. Вилучені папери зберігатимуться онлайн та позначатимуться як відкликані для користі читачів.
Обов'язки рецензентів
Внесок у Редакційні рішення
Експертна оцінка є обов'язковим кроком у прийнятті редакційних рішень і, якщо необхідно, вдосконалення статті через редакційне спілкування з автором.
Ефективність
Рецензент, який попросив експертну перевірку, який відчуває дефіцит кваліфікації в дослідженні, про який повідомляється в рукописі, або знає про брак часу, що робить його огляд неможливим у призначений час, повинен повідомити редактора та позбавити себе від процесу рецензування.
Конфіденційність
Будь-які рукописи та додаткові матеріали, отримані для рецензування, повинні бути оброблені як конфіденційні документи. Вони не повинні показуватися або обговорюватися з третіми особами, за винятком уповноважених редактором.
Стандарти об'єктивності
Огляди слід проводити об’єктивно. Особиста критика автора непридатна. Рецензенти повинні чітко висловлювати свої погляди, підтримуючи аргументи.
Підтвердження джерел
Рецензенти повинні вказати відповідні опубліковані статті, які не обговорювались та не цитуються автором. Будь-яке твердження про попереднє повідомлення про спостереження, висновок чи пропозицію повинно підтримуватися відповідним цитуванням. Рецензент також повинен повідомити про будь-яку важливу схожість або перекриття між розглянутим рукописом та будь-яким іншим опублікованим документом.
Розкриття інформації та конфлікт інтересів
Привілейована інформація або аргументи, отримані під час експертної оцінки, повинні зберігатися в таємниці та не використовуватися для особистої чи сторонньої переваги. Рецензенти повинні звільнитись від обов'язків розгляду рукописів у разі виникнення конфлікту інтересів, що виникає в результаті спільних, конкурентних чи інших відносин або зв’язків з будь-яким автором (авторами), компаніями / установами, що мають відношення до рукописів.
Порушення правил рецензентом
Редактори серйозно поставляться до порушень рецензента та розслідуватимуть будь-які докази порушення конфіденційності, недекларування конфлікту інтересів (як фінансових, так і нефінансових), неналежного використання конфіденційних матеріалів або затримки експертної перевірки з метою конкурентної переваги. Ствердження про серйозні проступки рецензента (наприклад, плагіат) будуть винесені на інституційний рівень.
Обов'язки авторів
Стандарти звітування
Автори, що повідомляють результати оригінальних досліджень, повинні представити точний виклад виконаної роботи, а також об'єктивне обговорення її важливості. Базові дані повинні бути точно представлені у статті. Документ повинен містити достатню кількість деталей та посилань, щоб інші могли повторити твір. Шахрайські або свідомо неточні заяви становлять неетичну поведінку і є неприйнятними.
Доступ та збереження даних
Авторів можуть попросити надати необґрунтовані дані свого дослідження у зв'язку з документом для редакційного огляду, і вони повинні бути готові надати доступ громадськості до таких даних, якщо це можливо. У будь-якому випадку автори повинні бути готові зберігати такі дані протягом розумного часу після публікації. Конфіденційність учасників може бути захищена, а законні права щодо патентованих даних не перешкоджають їх оприлюдненню.
Оригінальність і плагіат
Автори повинні переконатися, що поданий рукопис:
описує повністю оригінальний твір;
не є плагіатом;
не є опублікованим в інших місцях жодною мовою;
вказує відповідне посилання чи цитування, якщо автори використовували твір та/або слова інших.
Авторам слід дотримуватись застосовних законів та конвенцій про авторське право. Матеріали, захищені авторським правом (наприклад, таблиці, рисунки або великі цитати), слід відтворювати лише з відповідним дозволом та підтвердженням.
Багаторазове, надлишкове або одночасне видання
Автор взагалі не повинен публікувати рукописи, що описують по суті одне і те ж дослідження в більш ніж одному журналі або первинному виданні. Подання одного і того ж рукопису у більше ніж один журнал одночасно створює неетичну видавничу поведінку і є неприйнятною.
Підтвердження джерел
Автори подають лише цілком оригінальні твори, і завжди слід надати належне підтвердження інших творів. Автори повинні навести публікації, які вплинули на визначення характеру наданої до редакції роботи.
Авторство рукопису
Авторство повинно обмежуватися лише тими, хто зробив вагомий внесок у розробку, розробку, виконання або інтерпретацію звітного дослідження. Усі, хто зробив вагомий внесок, повинні бути зазначені як співавтори. Там, де є інші, які брали участь у певних змістовних аспектах дослідницького проекту, їх слід назвати у розділі "Подяки".
Автор який вказано як автор через якого відбувається листування повинен гарантувати, що всі співавтори, що надають участь (згідно з вищезазначеним визначенням), і жодні неучасні співавтори не включаються до списку авторів рукопису, а також те, що всі співавтори затвердили остаточну версію статті та погодилися на її подання для публікації.
Небезпеки
Якщо робота передбачає хімічні речовини, процедури чи обладнання, які мають незвичні небезпеки, притаманні їх використанню, автор повинен чітко визначити їх у рукописі.
Розкриття та конфлікт інтересів
Усі автори повинні розкрити у своєму рукописі будь-який фінансовий чи інший суттєвий конфлікт інтересів, який може тлумачитися як вплив на результати чи тлумачення їх рукопису. Усі джерела фінансової підтримки проекту повинні бути розкриті.
Фундаментальні помилки в опублікованих роботах
Коли автор виявляє значну помилку або неточність у власній опублікованій роботі, автор зобов’язаний негайно повідомити редактора журналу чи видавця та співпрацювати з редактором для відкликання чи виправлення статті.
Відмова від відповідальності
Ні редактори, ні редакція не відповідають за висловлені авторами думки, погляди та зміст опублікованих рукописів у журналі. Оригінальність, коректура рукописів та помилок - це виключна відповідальність окремого автора.